O nas

Pomysł na nasz Klub Strzelecki zrodził się W 2011 roku.  Jak to w życiu bywa troszkę zajęło przekucie pomysłu w czyny … ale udało się i w 2013 roku nasz Klub został przyjęty a następnie uzyskał licencję zawodniczą Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Uzyskanie licencji PZSS pozwala nam w pełni uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym. Pozwala na organizację zawodów strzeleckich wpisanych w wojewódzki kalendarz Lubelskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Ale organizacja i propagowanie strzelectwa sportowego to nie jedyny nasz cel. Organizujemy pikniki, treningi i szkolenia strzeleckie. Chcemy upowszechniać strzelectwo rekreacyjne zwłaszcza wśród młodzieży. Uczyć odpowiedzialności i dyscypliny w obsługiwaniu się bronią. Taka nauka zwłaszcza młodych pokoleń wpłynie na rozwój społeczny, na świadomość patriotyczną, obywatelską i kulturową. Wpłynie na podtrzymanie polskiej tradycji narodowej w której od zawsze było posiadanie broni a której pozbawili nas zaborcy.

W październiku 2016 roku na Walnym Zebraniu Członków Klubu został wybrany nowy Zarząd w składzie: Prezes Maksymilian Karmasz, Wiceprezes Łukasz Sawczuk, Skarbnik Tomasz Wawrzyniuk, Sekretarz Krzysztof Musiałowski.
Na zebraniu sprawozdawczym w 2017 r. na członków zarządu zostali wybrani: Marcin Piątek, Artur Soszyński i Marek Wirth.

Od 2019 roku wspólnie z Klubem Strzeleckim VIS Międzyrzec Podlaski organizujemy zawody strzeleckie w ramach Wschodniej Dynamicznej Ligi Strzeleckiej.

Obecnie nasz Klub liczy 150 Członków i zrzesza miłośników strzelectwa sportowego, czarnoprochowego, kolekcjonerów broni i miłośników militariów.

 

Prowadzimy: 
fanpage – Klub Strzelecki KALIBER 
i relacjonujemy wydarzenia na kanale YouTube – Klub Strzelecki Kaliber

Nasz Zarząd:
Prezes – Maksymilian Karmasz
Wiceprezes – Łukasz Sawczuk
Skarbnik – Damian Malinowski
Sekretarz – Krzysztof Musiałowski
Członek zarządu – Artur Soszyński
Członek zarządu – Marek Wirth
Członek zarządu – Marcin Piątek

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący – Szymon Semeniuk
Członek – Tomasz Mazurek
Członek -Krzysztof Piwniczuk

Nasz statut 

Nasze konto:
45 2030 0045 1110 0000 0282 1510
Bank BGŻ oddział Biała Podlaska
(składki członkowskie itp. )