Walne Zebranie Członków Klubu – 25 lutego 2023

Zarząd Klubu Strzeleckiego „KALIBER” z siedzibą w Małaszewiczach informuję, iż zwołuje
Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków Klubu na dzień 25 lutego 2023 roku (sobota)
godzinę 18.45 w Świetlicy Wiejskiej w Dobryniu Dużym (Dobryń Duży 70a, 21-512 Zalesie),
a w przypadku braku wymaganego kworum, w drugim terminie, w tym samym dniu i miejscu
o godzinie 19.00.

Po zebraniu odbędzie się coroczna impreza integracyjna 😉 
Napoje wyskokowe we własnym zakresie.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [143.67 KB]

Przedłużenie licencji zawodniczej na rok 2023

1.Otwórz wniosek o przedłużenie licencji 2023 [ P K S ] na portalu portal.pzss.org.pl
2.Wybierz dyscypliny, na które chcesz przedłużyć licencje.
3. Sprawdź czy dane we wniosku się zgadzają.
4. Zaznacz niezbędne oświadczenia.
5.Kliknij zielony przycisk „Złóż wniosek”.
6.Opłać wniosek
7. PZSS będzie rozpatrywał Twój wniosek dopiero po zatwierdzeniu przez Klub oraz WZSS.
8. PZSS ma 30 dni na wydanie licencji zawodniczej od dnia zaakceptowania przez WZSS.
9. Orzeczenie licencji będzie dostępne do pobrania w Portalu
10. Karta licencji zostanie wysłana do Klubu około 14-30 dni po nadaniu licencji.

Zawodnicy, którzy brali udział zawodach poza klubem macierzystym za zobowiązani dostarczyć uzupełniony “Wniosek o przedłużenie licencji zawodniczej

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [52.10 KB]

Licencje nie będą przedłużane osobom zalegajacym z oplatami, skladkami.

Do wniosku należy wnieść opłatę za przedłużenie – 50 zł – na konto klubu:

45 2030 0045 1110 0000 0282 1510

( w tytule: za wydanie licencji zawodniczej 2023 “Imię i Nazwisko”)

Nie pamiętasz hasła bądź loginu?
Napisz. Pomożemy.

Nie wiesz czy masz odpowiednia liczbę startów?
Napisz. Mamy zestawienie startów z danego roku.

Kurs Prowadzącego Strzelanie LOK

Zapraszamy na kurs “Prowadzącego strzelanie’, który odbędzie się w terminie 13-15 stycznia 2023r.
Miejsce: Sala szkoleniowa Dobryń Duży 22 i strzelnica sportowa FORT Kobylany
Koszt: 800zł ( cena zawiera opłatę za kurs, wydanie legitymacji i badania lekarskie)
Opłata tytułem : kurs prowadzacego strzelanie
45 2030 0045 1110 0000 0282 1510
Bank BGŻ oddział Biała Podlaska

Uczestnicy kursu nie muszą być członkami stowarzyszenia o charakterze strzeleckim/kolekcjonerskim ani posiadać patentu oraz licencji zawodniczej PZSS.


Wymagania:
ukończone 21 lat,
dobry stan zdrowia,
zgłoszenie i opłata za kurs ( telefoniczne lub email).
W zgłoszeniu powinny być zawarte informacje:
Imie i nazwisko, PESEL, Data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania i numer telefonu

Kurs kończy się uzyskaniem uprawnienia „Prowadzącego Strzelanie”, wydawanym przez ZG LOK, które potwierdza nabycie kwalifikacji do prowadzenia i nadzorowania strzelań z broni:
A) pneumatyczna
B) palna bocznego zapłonu
C) palna centralnego zapłonu
d) maszynowa (pistolet)
E) samoczynna
F) gładkolufowa (powtarzalna / pump action)
G) gładkolufowa
H) czarnoprochowa

Każdego uczestnika kursu obowiązują badania lekarskie przeprowadzone przez lekarza medycyny sportowej, uprawnionego do wydawania orzeczeń w posługiwaniu się bronią palną i poświadczające zdolność do otrzymania uprawnienia Prowadzącego Strzelanie.
Lekarz będzie obecny w dniu kursu.

Podczas kursu zapewniamy nieodpłatny catering – kawa, herbata, napoje, “coś słodkiego”.

Kontakt: info@klubkaliber.pl , tel.: 510-731-484 Maksymilian Karmasz

Zapraszamy!

Jesienne Zawody Strzeleckie – 29.10.2022 – Wyniki

Pcz

 Imie I nazwiskoKlubSeria 1Seria 2Wynikx10Uwagi
1.JACKOWSKI ArturVIS Międrzyzec Podl.8077157
2.SKOLIMOWSKI MariuszKALIBER Małaszewicze69641331
3.MADEJCZYK AdamKALIBER Małaszewicze6865133
4.DUDA BartoszKALIBER Małaszewicze66651312
5.MROZIK PiotrKALIBER Małaszewicze6763130
6.JACKOWSKI BronislawVIS Międrzyzec Podl.6053113
7.TROCEWICZ PawelKALIBER Małaszewicze5551106
8.KRAMEK AdamKALIBER Małaszewicze5251103
9.STASIAK AleksanderKALIBER Małaszewicze4359102
10.STRZALINSKI HubertKALIBER Małaszewicze475198
11.MARCINIUK PawelKALIBER Małaszewicze524597
12.MIKULSKI RobertKALIBER Małaszewicze405191
13.PIOTROWSKI ArturKALIBER Małaszewicze345690
14.JASINSKI KrzysztofKALIBER Małaszewicze364985
15.GARWOLSKI DamianKALIBER Małaszewicze304878
16.PIWNICZUK KrzysztofKALIBER Małaszewicze333871
17.SEMENIUK IgnacyKALIBER Małaszewicze373370
18.MALINOWSKI DamianKALIBER Małaszewicze383270
19.ZAREBA PiotrKALIBER Małaszewicze232043
20.SPRYCHEL MarcinKALIBER Małaszewicze211839
21.REDUCHA WojciechKALIBER Małaszewicze72027
22.MACKIAEWICZ DariuszKALIBER Małaszewicze10717
23.ZBAÑSKI MaciejKALIBER Małaszewicze10313
24.KOWALCZYK KarolKALIBER Małaszewicze707
25.BRZOZOWSKI SlawomirKALIBER Małaszewicze101
26.MILCZAREK WojciechKALIBER Małaszewicze000
27.DZIEWUSKI JarosøawKALIBER Małaszewicze000
28.DUK MarekORLIK Lublin78681462PK
29.JOHAN DariuszKALIBER Małaszewicze7865143PK
30.PIATEK MarcinKALIBER Małaszewicze58761341PK
31.MOTEK PiotrKALIBER Małaszewicze67671341PK
32.SEMENIUK SzymonKALIBER Małaszewicze235477PK

Ksp

 Imie I nazwiskoKlubSeria 1Seria 2Wynikx10Uwagi
1.MADEJCZYK AdamKALIBER Małaszewicze92801722
2.JACKOWSKI ArturVIS Międrzyzec Podl.85861711
3.MALINOWSKI DamianKALIBER Małaszewicze81701511
4.MROZIK PiotrKALIBER Małaszewicze8263145
5.JACKOWSKI BronislawVIS Międrzyzec Podl.6573138
6.SKOLIMOWSKI MariuszKALIBER Małaszewicze7165136
7.TROCEWICZ PawelKALIBER Małaszewicze71621331
8.STASIAK AleksanderKALIBER Małaszewicze6860128
9.SPRYCHEL MarcinKALIBER Małaszewicze6760127
10.ZBAÑSKI MaciejKALIBER Małaszewicze5961120
11.MACKIAEWICZ DariuszKALIBER Małaszewicze5859117
12.DUDA BartoszKALIBER Małaszewicze38741121
13.MARCINIUK PawelKALIBER Małaszewicze524597
14.KOWALCZYK KarolKALIBER Małaszewicze6329922
15.DZIEWUSKI JarosøawKALIBER Małaszewicze4546911
16.KAZNIUK  PiotrKALIBER Małaszewicze404888
17.KRAMEK AdamKALIBER Małaszewicze384886
18.STRZALINSKI HubertKALIBER Małaszewicze374784
19.MILCZAREK WojciechKALIBER Małaszewicze383169
20.MIKULSKI RobertKALIBER Małaszewicze352964
21.PIOTROWSKI ArturKALIBER Małaszewicze322153
22.SEMENIUK IgnacyKALIBER Małaszewicze242246
23.GARWOLSKI DamianKALIBER Małaszewicze153045
24.ZAREBA PiotrKALIBER Małaszewicze112738
25.BRZOZOWSKI SøawomirKALIBER Małaszewicze132033
26.PIWNICZUK KrzysztofKALIBER Małaszewicze10818
27.DUK MarekORLIK Lublin6587152PK
28.JOHAN DariuszKALIBER Małaszewicze7475149PK
29.MOTEK PiotrKALIBER Małaszewicze4765112PK
30.SEMENIUK SzymonKALIBER Małaszewicze5644100PK

Strzelba 10 strzałów

 Imie I nazwiskoKlubStrzelbaCzasUwagi
1.MARCINIUK PawelKALIBER Małaszewicze1015,45
2.MALINOWSKI DamianKALIBER Małaszewicze1016,5
3.JACKOWSKI ArturKALIBER Małaszewicze1017,81
4.MADEJCZYK AdamKALIBER Małaszewicze1021,54
5.PIWNICZUK KrzysztofKALIBER Małaszewicze1030,88
6.MILCZAREK WojciechKALIBER Małaszewicze1033,86
7.ZAREBA PiotrKALIBER Małaszewicze1036,96
8.TROCEWICZ PawelKALIBER Małaszewicze1048,73
9.STASIAK AleksanderKALIBER Małaszewicze1060,44
10.DUDA BartoszKALIBER Małaszewicze926,91
11.MROZIK PiotrKALIBER Małaszewicze929,9
12.SEMENIUK IgnacyKALIBER Małaszewicze935,43
13.MIKULSKI RobertKALIBER Małaszewicze949,86
14.SPRYCHEL MarcinKALIBER Małaszewicze951,01
15.REDUCHA WojciechKALIBER Małaszewicze970,98 
16.MACKIAEWICZ DariuszKALIBER Małaszewicze829,08
17.DZIEWUSKI JarosøawKALIBER Małaszewicze862,88
18.STRZALINSKI HubertKALIBER Małaszewicze876,99
19.JASINSKI KrzysztofKALIBER Małaszewicze880,7
20.KRAMEK AdamKALIBER Małaszewicze744,3
21.GARWOLSKI DamianKALIBER Małaszewicze746,76
22.PIKULA MichalKALIBER Małaszewicze758,92
23.SKOLIMOWSKI MariuszKALIBER Małaszewicze651,9
24.KAZNIUK  PiotrKALIBER Małaszewicze676,65
25.ZBAÑSKI MaciejKALIBER Małaszewicze560,24
26.KOWALCZYK KarolKALIBER Małaszewicze562,87
27.BRZOZOWSKI SlawomirKALIBER Małaszewicze492,8
28.DUK MarekORLIK Lublin1032,22PK
29.PIATEK MarcinKALIBER Małaszewicze1032,36PK
30.MOTEK PiotrKALIBER Małaszewicze558,76PK
31.JOHAN DariuszKALIBER Małaszewicze767,77PK

SZKOLENIE SĘDZIÓW STRZELECTWA SPORTOWEGO

Zapraszam sędziów strzelectwa sportowego na szkolenie przedłużające ważność licencji sędziowskiej na okres między igrzyskami Olimpijskimi.
Przy okazji będzie też zorganizowany Kurs Sędziowski III klasy.

Przypominam, że wg Regulaminu Kolegium Sędziów PZSS każdy z sędziów powinien uczestniczyć w szkoleniu w terminie na max. 9 miesięcy do zakończenia ważności licencji (grudzień 2022).

Szkolenie odbędzie się w dniach od 21 do 23 października 2022r dla Kursu Sędziowskiego na III klasę, a w przypadku osób chcących utrzymać klasę III , II , I i Państwową w dniu 23 października. Miejsce szkolenia kursu na III klasę Biuro LOK ul. Nałęczowska 25 Lublin w dniach 21-22 października, natomiast wszyscy pozostali w dniu 23 października spotkanie na Targach Lublin, ul. Dworcowa 11 w Lublinie.

W dniu 21października zajęcia odbędą się w godzinach od 16.00 do 19.00, natomiast 22 października w godzinach 9.00 do 18.00.

W dniu 23 października szkolenie będzie prowadził pan Maciej Kaźmierczak Sędzia Klasy M z Krakowa.

Zgłoszenia chętnych proszę wysyłać do dnia 18.10.2022r na adres https://forms.gle/Ptz7zVnDYrYci4XT7 w sprawach organizacyjnych adres abrams.a@wp.pl lub telefonicznie nr 697026831.

Przewodniczący Kolegium Sędziów LZSS
Andrzej Abramowicz

Źródło: https://www.lzss.lublin.pl/aktualnosci/szkolenie-sedziow-strzelectwa-sportowego-2

O Puchar Prezesa – 10.09.2022 – Wyniki

Zakończyliśmy zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Klubu. Zwody odbywały się w trzech konkurencjach strzeleckich: karabin sportowy w postawie leżącej na dystansie 50m, pistolet centralnego zapłonu na dystansie 25m oraz strzelba dynamiczna.
Poniżej wyniki wszystkich trzech konkurencji.
Mimo “kapryśnej” pogody rywalizacja przebiegła sprawnie, a deszcz nie przeszkodził sportowej rywalizacji 😉

KLASYFIKACJA GENERALNA

 Imie I nazwiskoSUMA
1.KULIK Marek SAGITTARIUS Piątnica409
2.MROZIK PiotrKALIBER Małaszewicze391
3.DUDA BartoszKALIBER Małaszewicze359
4.MADEJCZYK AdamKALIBER Małaszewicze340
5.MALINOWSKI RobertKALIBER Małaszewicze306
6.MEGES MariuszKALIBER Małaszewicze281
1.CHAJEWSKI ArturKALIBER Małaszewicze279
8.TROCEWICZ PawelKALIBER Małaszewicze278
9.MATCZUK KrzysztofKALIBER Małaszewicze255
10.WERESA GrzegorzKALIBER Małaszewicze254
11.MINCEWICZ StanislawKALIBER Małaszewicze227
12.MICHLEWICZ ArkadiuszKALIBER Małaszewicze222
13.JABKIEWICZ KamilKALIBER Małaszewicze207
14.DUDA IreneuszKALIBER Małaszewicze203
15.KORNILAK  PawelKALIBER Małaszewicze174
16.POSTRZYGACZ MateuszKALIBER Małaszewicze168
17.KRAMEK AdamKALIBER Małaszewicze165
18.JASTRZĘBSKI PawelKALIBER Małaszewicze158
19.NAUMIUK SebastianKALIBER Małaszewicze157
20.LIPIŃSKI DariuszKALIBER Małaszewicze148
21.STRZALIŃSKI HubertKALIBER Małaszewicze147
22.KAPŁAN DariuszKALIBER Małaszewicze134
24.MAKSIMIUK MariuszKALIBER Małaszewicze125
23.POSTRZYGACZ JacekKALIBER Małaszewicze122
25.GĄSIOROWSKI KrzysztofKALIBER Małaszewicze118
26.JASZCZUK GrzegorzKALIBER Małaszewicze114
27.ZARĘBA PiotrKALIBER Małaszewicze105
28.ZBAŃSKI MaciejKALIBER Małaszewicze104
29.ZAKRZEWSKI BogdanKALIBER Małaszewicze58
30.KOZAK KarolKALIBER Małaszewicze27
31.BRZOZOWSKI  SlawomirKALIBER Małaszewicze4
32.SAWCZUK LukaszKALIBER Małaszewicze272
33.SEMENIUK SzymonKALIBER Małaszewicze214
34.MAZUREK TomaszKALIBER Małaszewicze150

Pistolet centralnego zapłonu

 Imie I nazwiskoSeria 1Seria 2Seria 3Wynikx10Uwagi
1.KULIK Marek888578251
2.MROZIK Piotr817772230
3.DUDA Bartosz8072702221
4.MICHLEWICZ Arkadiusz787766221
5.MADEJCZYK Adam645952175
6.NAUMIUK Sebastian657814157
7.MALINOWSKI Robert554842145
8.TROCEWICZ Pawel575034141
9.WERESA Grzegorz514640137
10.JABKIEWICZ Kamil4842371271
11.MATCZUK Krzysztof654512122
12.KRAMEK Adam342364121
13.MEGES Mariusz443935118
14.DUDA Ireneusz463833117
15.STRZALIŃSKI Hubert2247461151
16.JASTRZĘBSKI Pawel351356104
17.CHAJEWSKI Artur413428103
18.GĄSIOROWSKI Krzysztof22235499
19.JASZCZUK Grzegorz14354594
20.MINCEWICZ Stanislaw37282489
21.KAPŁAN Dariusz34421288
22.ZARĘBA Piotr36191469
23.LIPIŃSKI Dariusz302314671
24.POSTRZYGACZ Mateusz21161148
25.MAKSIMIUK Mariusz250025
26.POSTRZYGACZ Jacek129324
27. KOZAK Karol132419
28.KORNILAK  Pawel86317
29.ZBAŃSKI Maciej85215
30.ZAKRZEWSKI Bogdan111214
31.BRZOZOWSKI  Slawomir0303
32.SAWCZUK Lukasz465478178PK
33.SEMENIUK Szymon455645146PK
34.MAZUREK Tomasz254671PK


Karabin sportowy

 Imie I nazwiskoSeria 1Seria 2Wynikx10Uwagi
1.CHAJEWSKI Artur89871761
2.MADEJCZYK Adam8580165
3.MEGES Mariusz79841631
4.MROZIK Piotr88731611
5.MALINOWSKI Robert8476160
6.KULIK Marek8276158
7.KORNILAK  Pawel84731571
8.MINCEWICZ Stanislaw7662138
9.DUDA Bartosz6770137
10.TROCEWICZ Pawel5977136
11.MATCZUK Krzysztof4687133
12.POSTRZYGACZ Mateusz6753120
13.WERESA Grzegorz5859117
14.MAKSIMIUK Mariusz35651001
15.POSTRZYGACZ Jacek603898
16.ZBAŃSKI Maciej513889
17.DUDA Ireneusz444286
18.LIPIŃSKI Dariusz364581
19.JABKIEWICZ Kamil562480
20.JASTRZĘBSKI Pawel134154
21.KAPŁAN Dariusz232245
22.KRAMEK Adam202343
23.ZAKRZEWSKI Bogdan222042
24.ZARĘBA Piotr29736
25.STRZALIŃSKI Hubert141932
26.JASZCZUK Grzegorz91120
27.GĄSIOROWSKI Krzysztof10919
28.KOZAK Karol718
29.BRZOZOWSKI  Slawomir101
30.MICHLEWICZ Arkadiusz0
31.NAUMIUK Sebastian0
32.SAWCZUK Lukasz454994PK
33.MAZUREK Tomasz344579PK
34.SEMENIUK Szymon234568PK

Strzelba

     
 Imie I nazwiskoStrzelbaCzasUwagi
1.MADEJCZYK Adam1022,76
2.CHAJEWSKI Artur1032,5
3.MALINOWSKI Robert1035,03
4.WERESA Grzegorz1037,65
5.LIPIŃSKI Dariusz1040,36
6.KULIK Marek1061,95
7.ZARĘBA Piotr1081,26
8.KĘDZIERSKIi Dariusz1098,9
9.DUDA Ireneusz933,51
10.MATCZUKKrzysztof935,77
11.TROCEWICZ Pawel943,3
12.DUDA Bartosz966,32
13.MAKSYMIUK Hubert972,33
14.KAPŁAN Dariusz988,76
15.OLSZEWSKI Fabian988,87
16.JABKIEWICZ Kamil821,93
17.MEGES Mariusz824,57
18.JASZCZUK Grzegorz841,42
19.KRAMEK Adam857,82
20.MAKSIMIUK Mariusz878,92
21.ZBAŃSKI Maciej752,13
22.ZAKRZEWSKI Bogdan777,57
23.JASTRZĘBSKIPawel778,34
24.POSTRZYGACZ Jacek629,7
25.JOHAN Dariusz631,56
26.KOZAK Karol645,76
27.STRZALIŃSKI Hubert658,32
28.NAUMIUK Sebastian6124,44
29.POSTRZYGACZ Mateusz532,99
30.GĄSIOROWSKI Krzysztof587,99
31.Semeniuk SzymonPK
32.Sawczuk  Lukasz1028,88PK
33.MAZUREK Tomasz936,64PK

Zawody o Puchar Prezesa – 10.09.2022

Podstawą do zakwalifikowania uczestnika do rozgrywek jest wypełnienie ONLINE na stronie Klubu do dnia
09 września 2022 r. karty zgłoszeniowej.


Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [158.16 KB]

KURS INSTRUKTORA SPORTU STRZELECKIEGO PZSS

Zapraszamy na kurs instruktora strzelectwa sportowego PZSS.
Termin: 17.09.2022 – 4.12.2022 ( system weekendowy)
Miejsce: Strzelnica Sportowa FORT Kobylany i sala wykładowa w Dobryniu Dużym ( Dobryń Duży 22)
Koszt : 2800 zł
Warunkiem zapisania się na kurs jest opłata w wysokości 1000zł na konto:
45 2030 0045 1110 0000 0282 1510 – Bank BGŻ oddział Biała Podlaska
tytułem “kurs instruktorski”


Kurs składa się pakietu następujących szkoleń:
1. Instruktor Sportu w strzelectwie sportowym
2. Prowadzący strzelanie
3. Pierwsza pomoc przedmedyczna
4. Strzelectwo dynamiczne – praktyczne z broni bojowej.
W programie kursu uwzględnione jest szkolenie z zakresu broni: sportowej, krótkiej bojowej, gładkolufowej i maszynowej.
Kurs organizuje Ośrodek Szkolenia Agencja Ochrony COMMANDO z Warszawy.


Zgłoszenie na kurs:

Instruktorem sportu strzeleckiego może zostać osoba, która:

  1. Ukończyła 18 lat
  2. Posiada co najmniej wykształcenie średnie
  3. Nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo, o którym mowa w art. 46-50, lub
    określone w rozdziale XIX, XXIII, z wyjątkiem art. 192 i art. 193, rozdziale XXV i XXVI ustawy z dnia 6
    czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. Zm.).
  4. Posiada zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu instruktora sportu
    strzeleckiego
  5. Spełnia wszystkie poniższe warunki:
    a. Jest członkiem zarejestrowanego stowarzyszenia strzeleckiego
    b. Posiada patent strzelecki (równoznaczne z patentem jest posiadanie legitymacji osoby
    dopuszczonej do posiadania broni).
    c. Posiada licencję zawodniczą PZSS (dla byłych zawodników sportu strzeleckiego równoznaczne z
    licencją jest udokumentowanie zdobycia co najmniej III klasy sportowej).
  6. Osoba nie spełniająca któregoś z warunków w pkt. 5, może zostać zakwalifikowana jeżeli jest
    pracownikiem służb mundurowych i posiada przydzieloną broń służbową lub była pracownikiem tych
    służb i posiada legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni.
  7. Uzyskała pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej z organizatorem kursu.
  8. Aby uzyskać legitymację instruktora sportu strzeleckiego wydawaną przez PZSS należy ukończyć z
    wynikiem pozytywnym kurs zatwierdzony przez Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego
    przeprowadzony zgodnie z programem stanowiącym załącznik i umieszczonym na stronie internetowej
    PZSS. Końcowym elementem kursu jest sprawdzian potwierdzający wiedzę, doświadczenie i
    umiejętności niezbędne do wykonywania zadań instruktora sportu.

Egzaminy na Patent Strzelecki – wrzesień

Lubelski Związek Strzelectwa Sportowego informuje, że we wrześniu odbędą się dwa egzaminy stwierdzające posiadanie kwalifikacji niezbędnych do uprawiania sportu strzeleckiego – EGZAMINY NA PATENT STRZELECKI.

  • 4 września 2022 r. (niedziela) – godz. 9.00 w Lublinie przy ul. Gospodarcza 27, rejestracja w Portalu PZSS: 21.08.2022 21:00 / 2.09.2022 23:59. Dostępne miejsca – 80. Badania lekarskie we własnym zakresie.
  • 11 września 2022 r. (niedziela) – godz. 9.00 w Zamościu przy ul. Szczebrzeska 102, rejestracja w Portalu PZSS: 28.08.2022 21:00 / 9.09.2022 23:59. Dostępne miejsca – 80. Badania lekarskie we własnym zakresie.

Lista egzaminów, w których zainteresowani mogą wziąć udział, wraz z możliwością zapisania się na konkretny egzamin, dostępna jest jedynie w portalu PZSS. Login i hasło do portalu należy uzyskać w macierzystym klubie. Opłaty za egzamin należy dokonywać wyłącznie poprzez system płatności dot-pay, podczas rejestracji na egzamin. Wniosek o nadanie patentu strzeleckiego należy pobrać i wydrukować z portalu PZSS, a następnie uzyskać na nim stosowne podpisy i pieczątki kierownika klubu i lekarza.

źródło: https://www.lzss.lublin.pl/aktualnosci/egzaminy-na-patent-strzelecki-we-wrzesniu

Rezultaty Otwarte Zawody o Puchar Wójta Gminy Terespol – Aktualizacja

Nazwisko i imięKategoriaWynikx10Uwagi
Chajewski Cyprianszkoła podstawowa72
Czajka Piotrszkoła podstawowa65
Saczuk Szymonszkoła podstawowa60
Antonowicz Wiktorszkoła podstawowa56
Paluch Jakubszkoła podstawowa55
Hubert Panasszkoła podstawowa54
Julia Kowalukszkoła podstawowa52
Cyprian Podgórskiszkoła podstawowa49
Andrzejuk Majaszkoła podstawowa46
Kapłan Bartłomiejszkoła podstawowa431
Saczewko Hubertszkoła podstawowa40
Karol Kowalukszkoła podstawowa35
Mateusz Selukszkoła podstawowa32
Andrzejuk Bartłomiejszkoła podstawowa29
Szczygielski Dawidszkoła podstawowa28
Maksymilian Panasszkoła podstawowa26
Tymon Sawczukszkoła podstawowa21
Michal Szymanskiszkoła podstawowa20
Sebastian Starzyńskiszkoła podstawowa18
Michalina Mrozikszkoła podstawowa17
Mikolaj Sawczukszkoła podstawowa15
Pola Ostapiukszkoła podstawowa11
Hawryluk Michałszkoła podstawowa10
Weronika Szczygielskaszkoła podstawowa4
Nazwisko i imięKategoriaWynikx10Uwagi
Eichler Carolinszkoła ponadpodstawowa 711
Nazwisko i imięKategoriaWynikx10Uwagi
GRZEGORZ PROKOPIUKdorośli772
Robert Malinowskidorośli74
Jaroslaw Blaszczakdorośli69
Hawryluk Jarosławdorośli66
Kapłan Dariuszdorośli62
Piwniczuk Krzysztofdorośli589,9
Piwniczuk Zbigniewdorośli58
Hubert Fabisiakdorośli53
Malgorzata Bielakdorośli52
Andrzej Waszczukdorośli49
Grzegorz Weresadorośli48
Pawel Miszczukdorośli47
Maik Mariuszdorośli45
Motek Piotrdorośli45
Loda Adamdorośli44
Konrad Luciukdorośli43
Saczewko Malgorzatadorośli41
Michal Dobrowolskidorośli41
Chajewski Arturdorośli36
Dominik Ostapiukdorośli34
Daniel Dobrolinskidorośli32
Piatek Marcindorośli30
Markowski Zbigniewdorośli29
Andrzej Karmaszdorośli28
Ostapiuk Robertdorośli28
Jan Karmaszdorośli21
Slawomir Kulpadorośli16
Anna Ostapiukdorośli16
Artur Panasdorośli12
Damian Malinowskidorośli9
Anna Luciukdorośli3

Wiosenne Zawody Strzeleckie – 23.04.2022

Zapraszamy na zawody strzeleckie organizowane przez Klub Strzelecki Kaliber Małaszewicze.
Zawody z obserwatorem LZSS.

Obowiązkowy formularz zgłoszeniowy

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [157.52 KB]

Sprawozdawczo Wyborcze Walne Zebranie Członków Klubu

Zarząd Klubu Strzeleckiego „KALIBER” z siedzibą w Małaszewiczach informuję,
iż zwołuje
Sprawozdawczo Wyborcze Walne Zebranie Członków Klubu
na dzień 18 marca 2022 roku (piątek) godzinę 18.45
w Świetlicy Wiejskiej w Dobryniu Dużym (Dobryń Duży 70A, 21-512 Zalesie) a w przypadku
braku wymaganego kworum, w drugim terminie, w tym samym dniu i miejscu o godzinie 19.00.

Po zebraniu odbędzie się coroczne spotkanie integracyjne.
Napoje “wysokooktanowe” we własnym zakresie 😉

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [146.62 KB]

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie – 4.12.2021 – Rezultaty

Ostatnie zawody w tym sezonie uważamy za zakończone. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, sędziom za czuwanie nad wszystkimi i Firmie CARSED za wspieranie naszego klubu. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [216.35 KB]

Przedłużenie licencji zawodniczej na rok 2023

1.Otwórz wniosek o przedłużenie licencji 2022 [ P K S ] na portalu portal.pzss.org.pl
2.Wybierz dyscypliny, na które chcesz przedłużyć licencje.
3. Sprawdź czy dane we wniosku się zgadzają.
4. Zaznacz niezbędne oświadczenia.
5.Kliknij zielony przycisk „Złóż wniosek”.
6.Opłać wniosek
7. PZSS będzie rozpatrywał Twój wniosek dopiero po zatwierdzeniu przez Klub oraz WZSS.
8. PZSS ma 30 dni na wydanie licencji zawodniczej od dnia zaakceptowania przez WZSS.
9. Orzeczenie licencji będzie dostępne do pobrania w Portalu
10. Karta licencji zostanie wysłana do Klubu około 14-30 dni po nadaniu licencji.

Licencje nie będą przedłużane osobom zalegającym z opłatami, składkami.

Zawodnicy, którzy brali udział zawodach poza klubem macierzystym za zobowiązani dostarczyć uzupełniony “Wniosek o przedłużenie licencji zawodniczej


Do wniosku należy wnieść opłatę za przedłużenie – 50 zł – na konto klubu: 45 2030 0045 1110 0000 0282 1510 ( w tytule: za wydanie licencji zawodniczej 2023 )

Nie pamiętasz hasła bądź loginu?
Napisz. Pomożemy.

Nie wiesz czy masz odpowiednia liczbę startów?
Napisz. Mamy zestawienie startów z danego roku.

NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA

KANDYDAT NA DAWCĘ KRWI LUB DAWCA KRWI:

  • Kwalifikowany jest przez lekarza do oddania krwi, osocza, zabiegów aferezy i innych zabiegów na podstawie oceny informacji zawartych w wypełnionym kwestionariuszu dla dawców krwi, wywiadu lekarskiego, badania przedmiotowego uwzględniającego wyniki pomocniczych badań diagnostycznych,
  • W obecności lekarza przed każdym zabiegiem pobrania krwi, osocza lub innym zabiegiem (w tym m. in. osocza metodą plazmaferezy, krwinek płytkowych i krwinek białych metodą aferezy automatycznej) wyraża w kwestionariuszu pisemną zgodę na określony zabieg.
  • Dawca w każdej chwili podczas donacji może wycofać zgodę na oddanie krwi, a po oddaniu krwi może poinformować, że jego krew nie nadaje się do przetoczenia.
  • Badanie lekarskie pozwala wykryć szereg sytuacji, w których oddawanie krwi jest przeciwwskazane. Przeciwwskazania mogą być bezwzględne, dyskwalifikujące badaną osobę na stałe lub względne dyskwalifikujące czasowo.
  • Warunkiem zakwalifikowania badanej osoby do oddania krwi jest dobry stan zdrowia. Jeżeli badana osoba jest poddawana leczeniu lekarz wyraża zgodę na zakwalifikowanie jej do oddawania krwi po wnikliwej ocenie stanu zdrowia. W takim przypadku lekarz może zwrócić się z prośbą o przedstawienie opini od lekarza specjalisty o braku przeciwskazań do odawania krwi. 
  • Badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi od kandydata na dawcę krwi lub od dawcy krwi obejmuje:- wywiad medyczny- badanie przedmiotowe– ocenę wyników badań laboratoryjnych

WYWIAD MEDYCZNY

  • w przeprowadzonym wywiadzie medycznym należy uwzględnić wiek dawcy:–  18-65 lat–  17-18 lat – po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów prawnych–  ponad 65 lat – po corocznym uzyskaniu zgody lekarza w RCKiK–  dawcy pierwszorazowi w wieku ponad 60 lat – do decyzji lekarza RCKiK
  • podczas wywiadu należy zwrócić uwagę, czy kandydat na dawcę/dawca nie wykonuje zawodu lub  hobby uznanych za niebezpieczne ( pilot, maszynista, kierowca autobusu, operator dźwigu, osoby pracujące na wysokościach, uprawiające wspinaczkę, głębokie nurkowanie) – osoby takie mogą wrócić do swoich zajęć nie wcześniej niż 12 godzin po oddaniu krwi lub jej składnika

BADANIE PRZEDMIOTOWE

Lekarz przeprowadza skrócone badanie przedmiotowe kandydata na dawcę lub dawcy krwi zwracając uwagę na:

  • Wygląd ogólny:  dyskwalifikuje się osoby, których wygląd ogólny może wskazywać na pozostawanie pod wpływem alkoholu, narkotyków lub leków oraz nadmierne pobudzenie psychiczne
  • Ciężar ciała: nie powinien być mniejszy niż 50 kg. Wyraźnie nadmierna dysproporcja pomiędzy ciężarem ciała a wzrostem lub utrata cięzaru ciała z nieokreślonych przyczyn stanowi przeciwwskazanie do pobrania krwi.
  • Temperatura ciała: Prawidłowa temperatura ciała
  • Tętno: powinno być miarowe o częstotliwości od 50 do 100 uderzeń na minutę
  • Ciśnienie tętnicze:  wartości ciśnienia tętniczego nie powinny przekraczać: 180 mm Hg dla ciśnienia skurczowego; 100 mm Hg dla ciśnienia rozkurczowego
  • Zmiany skórne:  okolica miejsca wkłucia do żyły powinna być wolna od jakichkolwiek zmian chorobowych

OBOWIĄZUJĄCE BADANIA KRWIODAWCÓW

  • przed  każdym pobraniem krwi należy oznaczyć stężenie hemoglobiny
  • przed zabiegiem aferezy obowiązuje oznaczenie: stężenia hemoglobiny, liczby krwinek  płytkowych, liczby białych krwinek
  • u dawców oddających regularnie krew pełną lub komórkowe składniki krwi obowiązuje oznaczenie raz w roku: stężenia hemoglobiny i wartości hematokrytu, liczby krwinek płytkowych, liczby krwinek białych oraz wzoru odsetkowego krwinek białych
  • u dawców oddających regularnie osocze oznacza się dodatkowo co najmniej raz w roku, stężenie białka całkowitego i skład procentowy białek lub wskaźnik albuminowo-globulinowy.

„Niebezpieczny operator broni”

   

22222222222222222

   Szkolenie praktyczne w zakresie zdobycia umiejętności reagowania w przypadku niebezpiecznego zachowania się i posługiwania bronią przez operatorów (świadomego lub nie) na strzelnicy.


    Program szkoleniowy ma na celu edukację osób uczestniczących i prowadzących szkolenia, strzelania na strzelnicy sportowej, jak i poza nią. Osoba przeszkolona, docelowo, ma odpowiednio reagować w najbardziej stresujących warunkach, stosując przy tym właściwe techniki na odpowiednim do sytuacji poziomie agresji.


    Program szkolenia obejmuje 30 godzin (45 min jednostka rozliczeniowa) zajęć praktycznych w zakresie działania prewencyjnego, jak i bezpośredniego w celu zabezpieczenia osoby posługującej się w sposób „niewłaściwy” bronią krótką i długą, stanowiąc zagrożenie zdrowia i/lub życia osób trzecich.


    Zajęcia będą prowadzone w formie zajęć dwugodzinnych (2 x 45 min), dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych (wtorek i czwartek w godzinach 19.45-21.15). Ponad to planowane są zajęcia blokowe w warunkach realnych na strzelnicy (termin do ustalenia z uczestnikami szkolenia).


Szkolenie zakończy się egzaminem. Przy pozytywnym wyniku, każdy otrzyma certyfikat potwierdzający umiejętności i wiedzę w danej problematyce.


Koszt całkowity wynosi 450 zł.


Organizator, Akademia Samoobrony Tomasz Mazurek, gwarantuje:

–  miejsce realizacji szkolenia, sala gimnastyczna przy Społecznej Szkole Podstawowej im.

   Henryka Sienkiewicza w Białej Podlaskiej, ul. Langiewicza 44,

–  niezbędny sprzęt w postaci atrap broni krótkiej i długiej,

–  merytoryczną opiekę, obejmującą specjalnie opracowane scenariusze, rozwiązywanie           sytuacji problemowych, różne warianty treningu specjalistycznego, wskazanie wielu               wariantów rozwiązań sytuacji problemowych,

–  przeprowadzenie egzaminu,

–  wydanie certyfikatu potwierdzającego wiedzę i umiejętności.